ANNE YARILARI...    
22.Mayıs.2019  |   1756 Görüntülenme    |      |  


               2004 yılında evlendikten sonra Allah bize üç çocuk nasip etti. Kamuda çalışıp her iki eş de çalışınca en büyük sorun şüphesiz çocukların bakımı ve gözetimi oluyor. Bizler çok şanslıyız ki hep iyi insanlarla karşılaştık. Emanet ettiklerimiz herhangi bir eşya değil bizlerin bir parçası olan, her şeylerimiz evlatlarımızdı. Çok şükür tüm karşılaştığımız anne yarıları da çocuklarımızı kendi çocuklarından/kardeşlerinden ayırmadı.

               2005 yılında büyük oğlumuz Aslan, biz Datça’da görev yaparken dünyaya geldi. Alt kat komşumuz olan ve annemle aynı adı taşıyan Hatice Hanım Aslan’ımıza kendi evladı gibi baktı. Aslan’a sabırla her gün taze yoğurt mayaladığı günleri unutamayız.  Umut ve Utku Ağabeylerinden hiç ayırmadı. Mehmet amcası da Aslan’a aynı hassasiyetle davrandı. Aslan çok hareketli olduğundan Hatice Hanım sorumluluk duygusunun üst düzeyde olması nedeniyle de kısa sürede ciddi kilo kaybına uğradı. 

               Zile’ye 2006 yılında atandığımızda Allah bizi Dilber Hanım ile karşılaştırdı. Aslan artık annesinden çok Dilber teyzesinde idi. 2007 yılında da biricik kızımız Handan’ımız da ailemize katıldı. Dilber Hanım her iki evladımıza da kendi evlatları Yasin ve Şeyda’ya baktığı gibi baktı. Hatta onların evinde günlük ne pişeceğine Aslan karar veriyordu. Dilber Hanım sağ olsun evlatlarımıza gözü gibi baktı.  Mehmet amcası da Aslan’ı ayrı bir sevdi ve yanından hiç ayırmadı. Apartmanın ihtiyaçlarını bile birlikte karşılıyorlardı. Şeyda ablaları ve Yasin ağabeyleri de bizim çocukları çok sevdi. Zile’den ayrılık bizler ve çocuklar için zor oldu.

                Van’a 2009 yılında atandığımızda en büyük tedirginliğimiz çocukları güvenle emanet edebileceğimiz birisini bulabilmekti. Hakim Tuğba Hanım’ın da tavsiyesi ile çocuklar Nebahat ablaları ile tanıştı ve onu çok sevdiler. Aslan’ın okula başlamasıyla Handan’a çok özenle baktı sağ olsun. Nebahat Hanım Handan’ı o kadar sevdi ki ayrılık çok zor oldu onun için. Van/Bahçesaraylı olan Nebahat ablalarının ailesi ile de tanıştık. Belki Türkçe bilmiyordu ama annesinin de kalbi bu ülkenin geleceği için atıyordu.

               Balıkesir’e atandığımızda da en büyük tedirginliğimiz güvenebileceğimiz insanlarla yolumuzun kesişip kesişmeyeceği idi. İlk yıl sitemizin görevlisi Abdullah Bey’in eşi Sevde Hanım’ı Allah karşımıza çıkardı. Bir yıl süre ile çocuklarımıza göz kulak oldu. Bir yılın sonunda hamileliği nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı. Emeklerini unutamayız.  

               Balıkesir’deki ikinci yılımızda Aslan ve Handan artık okula gidiyorlardı ancak biz erkenden işe gittiğimizden onları okula Necla teyzeleri göndermeye başladı. Necla teyzelerini de hem çocuklar hem de biz sevdik. Yaklaşık bir yıl da Necla Hanım çocuklarımıza göz kulak oldu. Emeğine, yüreğine sağlık.

                Üçüncü yılımızda bu kez Nihal Hanım ile yollarımız kesişti. Yaklaşık iki yıl da Nihal Hanım çocuklarımıza kendi çocukları gibi baktı. Neredeyse tüm sevgisini onlara verdi. Ailevi nedenlerle Eskişehir’e taşınmaları belli olduğu gün çocuklarımdan nasıl ayrılacağım diye döktüğü gözyaşlarını unutmak mümkün değil. Bu haberle Nihal Hanım ile de maalesef ayrılmak zorunda kaldık. Nihal Hanım’ın naifliği, çocuklara ve bize yaklaşımı her şeye değerdi. Emeklerine sağlık. 

 

                Balıkesir’deki dördüncü yılımızda Hakan’ımız da aramıza katıldı. Hakan’ın aramıza katılması ile bu kez Hatice Hanım’ı Allah karşımıza çıkardı. Yaklaşık üç yıldır Hakan’ımıza tüm sevgisini vermekte. Çocuk gelişimi bölümünde eğitimine devam ederek eğitimde yaşın bir engel olmadığını hepimize gösterdi. Hakan o kadar şanslı bir çocuk ki ona sabırla ve özenle bakan, isteklerini büyük bir titizlikle dikkate alan -kendi deyimiyle- bir Hatikosu var. Hatice Hanım’ın emeklerini de unutmak mümkün değil. Bu yıl Hakan da artık ana okuluna başlayacak inşallah.

 

                Çocuklarımızın yetiştirilmesinde ve eğitimlerinde bize büyük katkı sağlayan, emeklerini ve sevgilerini bizden esirgemeyen bu güzel insanlara çok teşekkür ederiz. İyi ki Allah sizleri karşımıza çıkardı ve iyi ki sizleri tanımış olduk. Dileriz sizler de hep iyi insanlarla karşılaşırsınız.  Haklarınızı helal edin. Yolunuz açık olsun… 

 


 

 

                      Hatice AYDIN-DATÇA


 

               DİLBER HANIM-ZİLE


                    

                                           NEBAHAT HANIM-VAN


                        

 

                                  SEVDE HANIM-ABDULLAH BEY-BALIKESİR


 SEVDE HANIM-NEJLA HANIM-NİHAL HANIM-HATİCE HANIM-BALIKESİR


 

 

                                SEVDE HANIM-NEJLA HANIM-NİHAL HANIM-HATİCE HANIM-BALIKESİR


                                   İFTAR  YEMEĞİ-BALIKESİR


 

Siz de Bir Yorum Bırakmak İster misiniz?

Ad Soyad
zzzzzzzzzzzzzzzzz
Email
Yorum


EMRE YILDIRAK   [email protected]   15.05.2019

Allah yolunuzu her daim açık etsin Reis Bey. Gönlünüzden geçenin yaşamınıza raks etmesi ve her daim dürüst ve güvenilir insanlarla yolunuzun kesişmesi dileği ile..

Dilber Altunok      15.05.2019

Fatih bey benim için sarfettigin o güzel sözlerin için çok teşekkür ederim beni hem duygulandirdiniz hemde çok gururlandirdiniz onlar benim canlarım di sizlerde çok saygı değer insanlardiniz o yüzden bizde hem sizi hemde çocuklarınızı çok sevdik ve siz gittiginizdede ben seyda aylarca aglamistik c ama bu hayatta ayrılıklarda var saglik olsun gorusmesekte her zaman aniyoruz hep hatırlıyoruz aslanimi handanimi küçük te dahil olmak üzere onlari size Rabbim hayırlı evlat eylesin bu hayayatta en hayirli en güzel yerlere gelsinler İnşallah sizede rabbim eşinle beraber sağlıklı hayirli ömürler versin inşallah tekrar teşekkür ederim fatih bey yolunuz bu tarafa düşerse her zaman kapimiz açık bekleriz

Süleyman SAĞLAM      15.05.2019

ALLAH bagislasin cocuklarinizla gelecekte torunlarinizla mutlu bir yadam surersiniz ALLAH in izniyle

Aynur Ozdemir      15.05.2019

Kendiniz yüreği güzel insanlar olduğunuzdan rabbim karşınıza ne mutlu ki güzel insanlar çıkartmış ömür boyu hep doğru insanlara rastlamanız dileğiyle..

Oğuzhan sezgin.BURSA Uzungöl der.başk.yard.   [email protected]   15.05.2019

Sayın hakim bey,her gittiğiniz yerde böyle güzel insanlarla karşılaşıyorsanız,bu sizin güzelliğiniz.Rabbim sizin gibi güzel evlatlar yetiştirmeyi nasp eylesin.Sizi takip ettiğim kadarıyla her yerde sevilen ve saygı duyulan,özeliklede hemşerilerinizle olan diyaloğunuz ve olmazsa olmaz TRABZONSPOR tukunluğunuz taktire şayendir.Ailenizle birlikte mutlu bir hayat dilerim.Selam ve sevgilerimle.

Mehmet küpeli      15.05.2019

Allah ım huzurunuzu Mutluluğunuzu ömür boyu daim etsin inşallah Aksoy Ailesi