ASLAN'IN MEZUNİYETİ    
15.Haziran.2015  |   2321 Görüntülenme    |      |  


 ASLAN'IN MEZUNİYETİ

Sevgili oğlumuz Aslan'ın, sekiz yıl önce Balıkesir Bahçeşehir Koleji'nde başladığı İlköğretim eğitimini başarı ile tamamlaması nedeniyle hissettiklerimizi siz değerli dostlarımız ile paylaşmak istedik.

İlkokula başladıklarında kardeşi Handan ile okulun ilk günü birlikte çekildikleri fotoğraf bizim için özeldi. Aradan geçen onca zamanda ne kadar büyüdüler ve olgunlaştılar.

Aslan, önceki görev yerimiz Van'da da iki yıl Bahçeşehir Koleji'nin anaokuluna gitmişti. Bu okulun sistematiğine yabancı değildi. Ancak öğretmenlerinin mezuniyet töreninde dile getirdiği gibi ele avuca pek sığmayan hareketli bir çocuktu. Bu vesile ile Aslan'ı hep anlayışla karşılayan, sevgisini ondan esirgemeyen öncelikle ilkokul sınıf öğretmeni Esin GÜLER'e çok teşekkür ederiz. Aslan'ı okul kurallarına uyması gerektiğine alıştırmak zor olmuştu.

Birinci sınıfta öğretmenlerimizin talebi doğrultusunda bir çok veli gibi ben de meslek tanıtımı için çocukların sınıfına gitmiştim. Hakimlik mesleğine ilişkin çocukları bilgilendirmeye çalıştım. Bilgilendirme sonrasında “hakimlerin görevi ne, ne iş yapıyorlar?” şeklinde öğrencilerden bir soru geldi. Ben de çocukların anlayabileceği düzeyde onları bilgilendirmek adına “Ödevlerini zamanında yapmayan, anne-babalarını üzen çocukları geçici olarak bir çalışma ortamında bulundurulmalarına karar verirler” şeklinde oldu. Amacım, çocukları korkutmamak ve onların ailelerine karşı tutumlarını daha olumlu davranışlara sevk etmekti. Ancak çocuk psikolojisine ilişkin özel bir eğitim almamıştım. Benim bu sözlerim üzerine sınıfımızın en çalışkanlarından, kalbi tertemiz Bora hüngür hüngür ağlamaya başladı. Ben ve öğretmeni ne olduğunu sorduk. Bora bizlere “Bir defasında ödevlerini yapmadığını, bu nedenle hakim tarafından zorunlu olarak çalışma ortamına gönderileceğini” düşündüğü için korktuğunu ve ağladığını söyledi. Öğretmeni ile birlikte Bora'yı zor sakinleştirdik. Anladım ki çocuklar ile iletişim ayrı bir uzmanlık gerektiriyormuş. Mezuniyet töreninde Bora ile bunu konuşup gülüştük ve birlikte hatıra fotoğrafı çekildik.

Sekiz yıllık eğitim süreci boyunca çocuklarımızın büyümelerine an be an tanık olduk. İyi ve kötü birçok günümüz oldu. Velilerimizi “....'nin babası, ...'nın annesi” olarak tanıdık. İyi ki de tanıdık. Oğlumuz sayesinde çok değerli dostlar edindik. Birbirinden değerli insanlarla tanıştık.

Çocuklarımızın çok güzel etkinlikleri, çok güzel gezileri, çok güzel arkadaşlıkları oldu. Ancak her güzel şeyin sonu olduğu gibi bu güzel okul arkadaşlıklarının da okulla ilgili kısmının sonu geldi. Umarım dostlukları, arkadaşlıkları ömür boyu devam eder. Lise eğitimi için birçoğu farklı okulları tercih edecekler. Birçoğu il dışındaki okullara, birçoğu da Balıkesir'in iyi eğitim veren okullarına devam edecekler. Hepsinin aynı liseye devamı zaten söz konusu olamayacaktı. Ancak şimdiki öğrenciler çok şanslılar. Cep telefonları ve sosyal medya aracılığı ile birbirlerinden her zaman haberdar olabilecekler. Umarım ilerleyen yıllarda da dostluklarını devam ettirir ve yılda bir defa da olsa bir araya gelirler.

Çocuklarımızın eğitimine katkı sunan tüm öğretmenlerine, okul yönetimine, ahçısından bahçıvanına, bekçisinden temizlik görevlilerine, herkese çok teşekkür ederiz.

Görevimiz nedeniyle artık Trabzon'da olacağımızdan Aslan da Lise eğitimine Trabzon'da devam edecek. Umarım Üniversite eğitiminde çocuklarımız tekrar birbirlerine kavuşurlar.

Bu vesile ile Balıkesir Bahçeşehir Koleji ve çocuklarımız aracılığı ile tanıdığımız tüm dostlarımızı fırsat bulduklarında Trabzon'a bekleriz. Hakkınızı helal edin.

Allahasımarladık...

     

Okulun ilk günü-Handan ile


1. sınıf-yılsonu gösterisi


                                 

Aslan-2. sınıf


 

 2.sınıf       

       


                          

 Aslan-3.sınıf

 


 Aslan-sünnet


 

Doktor Aslan

Okulun ilk günü


                                                                   

Esin öğretmen ile  


 İlkokul Mezuniyeti


   

ilkokul-mezuniyet töreni

 


     

ilkokul yılsonu-toplu fotoğraf

 


 

 okul orkestrası


Okulda futbol        

Sınıfça adliyede-duruşma 

 Yılsonu etkinliği


      


 Yılsonu gösterisi


  

1. sınıftaki anımın kahramanı Bora ile (mezuniyet töreni)


Bahçeşehir Balıkesir Basketbol takımı


Aslan-balo


                                                           Pasta kesimi


Mezuniyet-anı


Bahçeşehir personeli ile


mezuniyet hatırası....


 

Siz de Bir Yorum Bırakmak İster misiniz?

Ad Soyad
zzzzzzzzzzzzzzzzz
Email
Yorum


Mehmet küpeli   [email protected]    25.06.2019

MaşaAllah SübhanAllah Allah ım Acılarını göstermesin sizlere İnşaAllah Allah ım Bütün Mezuniyetlerini sizlere göstermeyi nasip İnşaAllah Başarıları Daim olsun İnşaAllah Babası gibi Her Daim Başarılı olur İnşaAllah, kıymetli Değerli Fatih Abim Tayinin çıkmış çok üzüldük hayırlısı olsun gitmeden bir kahvemizi içmeye bekliyoruz OTİZMLİ Arda'nın Babası

Mehmet küpeli   [email protected]    25.06.2019

MaşaAllah SübhanAllah Allah ım Acılarını göstermesin sizlere İnşaAllah Allah ım Bütün Mezuniyetlerini sizlere göstermeyi nasip İnşaAllah Başarıları Daim olsun İnşaAllah Babası gibi Her Daim Başarılı olur İnşaAllah, kıymetli Değerli Fatih Abim Tayinin çıkmış çok üzüldük hayırlısı olsun gitmeden bir kahvemizi içmeye bekliyoruz OTİZMLİ Arda'nın Babası

Abdullah Karaceylan   [email protected]    25.06.2019

Saygıdeğer Reisim, yetiştirmiş olduğumuz tüm çocuklar vatanımıza ve milletimize hayırlı işler yaparlar inşaallah.. Siz de evlatlarınızı en güzel şekilde büyütme çabasındasınız. Anne ve baba olmak hem keyifli hem de zor bir iş.. Ancak sizin bu işi en iyisiyle yapma gayretinde ve samimiyetinde olduğunuz aşikar.. Başarılarılarınızın devamını diliyorum 👏 👏 👏

     25.06.2019

Güzel aile ve maaşallah güzel evlatları yolunuz açık olsun Balikesirde güzel izler bıraktınız emin olun