ELVEDA BALIKESİR    
05.Ağustos.2019  |   2526 Görüntülenme    |      |  


 Elveda Balıkesir,

  8 yıldır severek yaşadığımız Balıkesir’den, yine severek yaşayacağımızdan emin olduğum Trabzon’a gitmek üzere ayrıldık. 8 yılın yaşanmışlıklarını, dostluklarını bırakıp gitmek bizim için hiç kolay değil. Bunun hüznünü yoğun şekilde yaşarken, yuvaya dönmenin, anne-babaya kavuşacak olmanın da sevincini yaşamaktayız.

   Bu 8 yılda ne mutluluklar, ne sevinçler, ne üzüntüler yaşamadık  ki...

 Sevgili oğlumuz Aslan ilkokula burada başladı, ortaokulu burada bitirdi. Liseye de inşallah Trabzon'da başlayacak. Sevgili kızımız Handan'ımız burada anaokuluna başladı. Bu sene 7. sınıfa geçti.  Hakan'ımız ise biz burada görev yaparken doğdu. Eşim Fatma Hanım ise üç farklı okulda çaliştı. Her bir okulda güzel dostlukları oldu.

  Önceki görev yerlerimizde üç yıldan fazla çalışmadım.Ben Trabzon'da bile kesintisiz 8 yıl yaşamadım. Burası artık bizim ikinci memleketimiz oldu. İki yıl kadar önce Sürmene'de çarşıda dolaştığım sırada bir tur otobüsü bıçak satışı yapan bir mağazanın önünde durdu. Baktım 10 plaka. Daha da yaklaştım. Karesi tur. Tanıdık biri var mı diye heyecanla otobüsten inenlere baktığımda bir hanımefendi “Merhaba Fatih Bey”diye seslendi. Siması yabancı değildi. Sohbet ettiğimizde eşimin Pamukçu İlköğretim Okulundan öğretmen arkadaşı olduğunu anladım. Bu olayın gelişimi bana Balıkesir'i de memleketim gibi benimsediğimi hissettirdi.

 Sekiz yıl boyunca bazen olağanüstü yoğun çalıştık. Her sene bir önceki yıla göre dosya sayılarını azalttık.  Türkiye genelinde iş oranı çıkarma açısından üç yıl üst üste Türkiye birincisi olduk. Bu çalışma temposunda eşime ve çocuklarıma yeterince zaman ayıramadığımın farkındaydım. Ancak hiçbir dosyada yeterli inceleme ve araştırma yapmadan karar vermedim. Başkalarının yaşam hakkına girmektense eşim ve çocuklarımın hakkına girmeyi yeğledim.

 Veda ziyaretleri kapsamında, açık ceza evindeki mahkumlarla da vedalaşmaya gittim. Avluda toplanan mahkumlara “Bir kısmınıza  muhtemelen bizim mahkemece ceza verilmiştir. Hakkınızı helal edin” diye söyledim. Onlar da haklarını helal ettiler.Verilen kararların adil olduğuna inanan insanların bunu anlayışla karşıladıklarını bir kez daha anladım.

  Balıkesir'de ve önceki görev yerlerinde kimseye karşı minnet duymamı gerektirecek bir ilişkinin içinde olmadım. Dosyalardaki kanıtları vicdanımla değerlendirerek özgür irademle karar verdim.

  İnsanlarla  ilişkilerimizi makam ve mevkilerine göre değil insani değerlerine göre kurduk. İnsanların acılarını paylaşıp azaltmaya, mutluluklarını paylaşıp çoğaltmaya çalıştık. Maddi anlamda çok zengin dostlarımız olmadı belki ama  gönlü zengin bir sürü dostumuz oldu. Bu, maddiyatla elde edilebilecek bir şey değil. Elden geldiğince herkese veda ziyareti yapmaya çalıştım. Uğrayamadıklarım kusura  bakmasınlar. 

  8 yıl boyunca çocuklarımıza kendi çocukları gibi bakan teyzelerine, güzel dostlukları  için lojman komşularımıza ve Toki sakinlerine, Hakim-savcı meslektaşlarıma ve tüm yargı çalışanlarına, Balıkesir'de halen ve önceki seneler birlikte çalıştığımız tüm kamu çalışanlarına, sıcaklıklarını her zaman  hissettiğim Balıkesir ve çevre illerdeki hemşehrilerimize çok teşekkür ederiz,

  Artık  Balıkesir'den taşındık. Eşyalar kamyona yüklenip  araç bir sonraki görev yerine doğru hareket ettiğinde o kamyonun arkasından öylece bakakaldım.Sadece eşyaların değil o şehirdeki onca anı, sevinç, üzüntü, kısacası tüm yaşanmışlıkların da taşındığını hissedip, hüzünlendim.

  Fiziken Trabzon'a gitsek de bu ayrılışın tam bir ayrılık olmadığını, kalbimizin hep sizlerle olduğunu bilmenizi isteriz. Zaten birçok dostumuzla  tekrar görüşeceğiz inancındayız.

   Hakkınızı helal edin. Allahaısmarladık...

Siz de Bir Yorum Bırakmak İster misiniz?

Ad Soyad
zzzzzzzzzzzzzzzzz
Email
Yorum


İsmet PEKDEMİR   İsmet. [email protected]    02.01.2020

Sayın başkanım. Sizinle tanışmaktan ziyadesiyle mutluyum. Ailece sağlık ve afiyetlikler temenni ediyorum. Selamlar.

Av .A.Atilla Metin   [email protected]   27.10.2019

Sayın Başkanım; Yeni görevinizde de sonsuz başarılar dilerim.

Yılmaz TÜRK   [email protected]   05.08.2019

Sayın Başkanım bizde sizi tanıdığımıza çok memnun olduk.. Kıymetli ve değerli bir hemçerimiz olduğunuz için sizinle gurur ve övünç duyduk. İnşallah kendi özmemleketiniz olan Trabzon'daki görev yerinizde de Balıkesir'deki başarılarınızın devam etmesini temenni eder,yeni görev terinizde başarılar dilerim..

Muhammed Fatih taştan      04.08.2019

Sizin gibi yillarini bu ise vermis degerli bir meslektaşla calismak cok guzeldi başkanim Gosterdiginiz sıcak ilgiden dolayi teşekkur ederim Allah yolunuzu acik etsin Tekrar goruşmek umuduyla Allaha emanet olun.

özcan ocak   [email protected]   03.08.2019

sizi tanımak Gerçekten çok güz Balıkesir de yapmış olduğunuz hizmetler taktire şayan Hemşerhilerimizi bir araya topladın en azından gurbet de birlik beraberliği kenetlenmeyi bizlere hatırlattın umarım emeklerin boşa gitmez Güle güle git memleket topraklarına yolun acık olsun görüşmek üzere

Nihat yilmaz      03.08.2019

Sevgili yeğenim,Seni hiç bir zaman öz yegenlerimden ayrı tutamadım,Sen Balikesir'de ki Trabzon'lu olarak gururumuz oldun.Duruşunla ,adaletin ile ,sosyalleşmen ile ,her durum her anında ayak durarak çok güzel bir örnek oldun.Fatma kızımız ile beraber çok iyi bir şekilde herkese örnek olarak Balıkesir tarihine damgani vurdun, evlatların ile mutlu ve mesut yaşayın, sonsuza kadar sizi sevecegim,abiniz.

Ayşe Meral   [email protected]   03.08.2019

Fatih Bey, Sizinle ve eşinizle çok kısa bir süre önce tanıştık. Hemşeri olmaktan her zaman gurur duyacağım iki güzel yürekli insansınız. Günümüzde insanlara sizler kadar değer veren, hürmetkar olan güler yüzlü insan pek kalmadı. İnanıyorum ki Allah, bu güzel kalpleriniz dolayısıyla size çok güzel yollar açacak. Gittiğiniz yerde de iyi insanlarla, iyiliklerle karşılaşacaksınız. “İnsan insanın aynasıdır.” demiş atalarımız. Aynaya baktığınızda ben dahil bütün tanıdığınız insanların size ve eşinize kocaman gülücükler sunacağı su götürmez bir gerçektir. Bundan sonraki hayatınız burada yaşadığınızdan çok daha güzel olsun. Çocuklarınız ve eşiniz Fatma Hanımla mutlu, sağlıklı uzun bir ömür yaşayın.

İsmail      01.08.2019

Ancak sizin gibi bir insan ceza verdiği mahkumlarla vedalaşmaya ve helallık almaya gider reisim. Helal olsun. Rabbim yeni görev yerinizde de başarılarınızı daim eylesin.

İsmail      01.08.2019

Ancak sizin gibi bir insan ceza verdiği mahkumlarla vedalaşmaya ve helallık almaya gider reisim. Helal olsun. Rabbim yeni görev yerinizde de başarılarınızı daim eylesin.