HATİCE-ASLAN AKSOY ANOKULU    
28.Mayıs.2021  |   473 Görüntülenme    |      |  


Köprübaşı ilçemizde yaptırılacak anaokulunun protokolü, Valilik B Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle imzalandı.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un katıldığı toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Köprübaşı Hatice-Aslan Aksoy Anaokulu Yaptırma, Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Hasibe Usta ve dernek yöneticileri hazır bulundu.

Anaokulu, Köprübaşı Hatice-Aslan Aksoy Anaokulu Yaptırma, Eğitim ve Kültür Derneği tarafından Köprübaşı Gündoğan Mahallesi’nde mülkiyeti maliye hazinesine kayıtlı arazide 2 katlı olarak inşa edilecek ve 2 derslikli olacak. 

Vali Ustaoğlu,  “Hayırseverlerimize böyle anlamlı bir yatırımı hayata geçirecekleri için çok teşekkür ediyorum. Okulumuzda ülkemizin geleceği evlatlarımız yetişecektir.  Okulumuzun yapımına katkısı olanların Allah hayırlarını kabul etsin. Kendilerine hayırlı ömürler diliyorum.” dedi.
Aydın Valisi Aksoy da, bir süre önce vefat eden babaları Aslan Aksoy’un adını yaşatmak için böyle ailece bir hayır yapmayı uygun gördüklerini ifade ederek, “Bir vali olarak bu zamana kadar hep hayırseverlerimizle protokoller imzaladık. Ancak bugün protokolün hayırsever tarafında bulunmak ayrı bir heyecan oldu. Bundan çok büyük mutluluk duyduk. Annemize danışarak ailece aldığımız bu kararla babamızın ve annemizin adını bu vesile ile yaşatmayı düşündük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

1.190 metrekarelik bir arsa üzerine kurulacak olan anaokulunun 1 yıl içinde bitirilmesi planlanıyor.

Basına Haberleri

https://www.sabah.com.tr/aydin/2021/05/19/aydin-valisi-huseyin-aksoy-ve-ailesinden-egitime-destek

https://www.takagazete.com.tr/bolgemiz/koprubasina-yeni-okul-h223870.html

https://www.61trabzonhaber.com/vali-aksoy-ve-ailesi-trabzona-anaokulu-yaptiriyor-24662h.htm

https://www.haber61.net/trabzon/aydin-valisi-nden-trabzon-a-okul-imzalar-atildi-h425506.html

Siz de Bir Yorum Bırakmak İster misiniz?

Ad Soyad
zzzzzzzzzzzzzzzzz
Email
Yorum


Abdulkadir Özdemir      02.08.2021

Aslan amcamızı tanıma şerefine nail olmuş bir insan olarak, adının böylesi anlamlı bir eserle yaşatılacak olmasından büyük bir mutluluk duydum. Bu ülkeye birbirinden değerli evlatlar yetiştirmiş Aslan amcamızı bir kez daha hayırla yad ediyorum, mekânı cennet olsun.

Nuri Bilal ÖZ      10.06.2021

Ne demişler; "dünyada bırakmazsan eser,gün gelir yerinde yeller eser" aile büyüklerini ölümsüzleştiren güzel bir proje,hepimiz için anlamlı bir örnektir.. Mersinden selamlar.

İbrahim kara   İ[email protected]   29.05.2021

Hayırlı uğurlu olsun .Allah yaptırandan razı olsun.

Fazlı OLGUN   fazliolgun.com...   29.05.2021

Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun.Ülkemize hayırlı evlatlar yetiştirir inşallah

İsmail   [email protected]   29.05.2021

Ömrünü Ülkesine atamış olan Aslan AKSOY amcamızın isminin bu şekilde hizmet etmeye devam etmesini sağlayan değerli ailesine teşekkür ederim