Sosyal Medya ve Dostluk    
27.Ekim.2021  |   1019 Görüntülenme    |      |  


    Yaş ilerlemeye başladığında insan geçmişiyle daha çok ilgilenmeye, anılarıyla daha çok yüzleşmeye, dostlarıyla daha fazla zaman geçirmeye çalışıyor. Bunu en hızlı yapmanın yolu da sosyal medya. En sağlıklı yapma ise bence kişisel internet siteleri. 


    Bu amaçla ben de yaklaşık 12 yıl önce Zile’de çalıştığım sırada kıymetli kardeşim İsmail KÜÇÜKALİ’nin teşviki ve teknik desteği ile fatihaksoy.com.tr adlı bu siteyi sanal ortamda oluşturduk. Site faaliyete geçtiğinden beri de fırsat bulduğumda burada fotoğraflarımı paylaşmaya, gezi izlenimlerimi aktarmaya, aile ve yaşama dair duygularımı yazıya dökmeye çalıştım. İnternet sitesine haber ve fotoğrafı doğru şekilde yüklemek oldukça zahmetli. İsmail Hoca’mın site altyapısını yenilemesinden sonra artık daha aktif olarak sitede yazı yazmaya başlayacağım.


    Meslek ile ilgili burada paylaşım yapmamaya veya en alt düzeyde yapmaya daha önce olduğu gibi yine özen göstermeye devam edeceğim.


    Teknolojinin en güzel yönlerinden biri de sosyal medya ve özellikle web siteleri. Yıllardır görmediğimiz ve iletişimimizin tamamen koptuğu birçok arkadaşımızı, dostumuzu sosyal medya aracılığı ile bulmadık mı? Bulduğumuzda yılların hasreti ile o eski günlere dönmedik mi? Bizim çocukluk ve gençlik dönemimizin ilk yıllarında cep telefonu yoktu. Genelde ev telefonları verilir, okulların son sınıflarında da hatıra defteri tutulurdu. Hiç olmazsa adres defterine sınıftaki arkadaşların adresi ve varsa ailesinin ev veya iş telefonu yazılırdı. Zamanla şehirlerin telefon kodları değişir, 5 veya 6 hane olan telefon numaraları 7 haneye çıkar, verilen adreslerden aileler yaşam koşulları gereği taşınırdı. Böylece her zaman görüşebileceğimizi umduğunuz arkadaşımız ile irtibatımız kopmuş olurdu. Taşındığı yeni adres bilinmez, değişen telefon numarasından da ulaşmak mümkün olmazdı.


     Sosyal medya ile birlikte artık izini kaybettiğimiz birçok dosta ulaşma imkanı doğdu. Zaten bir arkadaşa ulaşıldığında onunla birlikte en az bir iki arkadaşa daha ulaşmak mümkün oldu. Böylece yıllar öncesine dönmek, o duyguları tekrar yaşamak, anıları tazelemek, hayatı daha doya doya hissetmek olanakları oluştu.


   Trabzon Lisesi’nde rahmetli babamın ısrarı ve zorlaması neticesinde istekli olamasam da folklor ekibine girmiştim. Hiç başaramayacağımı düşünüyordum, başlangıçta da pek oynayamıyordum ama ısrarla devam ettim. Yarışmalara katıldık. Güzel arkadaşlar ve dostlar edindik.  Folklor bizim daha sosyal ve özgüvenli olmamızı sağladı. Nitekim görev yapığım tüm yerlerde de folklor ile ilgilenmeye çalıştım. Ayrancı/Karaman’da kaşık oyunu, Çamlıhemşin’de tulum ile Hemşin horonu, Datça’da Kerimoğlu ve Çökertme, Zile’de Tokat Halayı, Van’da Şemmame, Balıkesir’de Harmandalı öğrendik. Fırsat buldukça da bu oyunları oynadık.  Çalıştığımız yörenin kültürünü yaşamaya ve hissetmeye çalıştık.  Bundan keyif aldık ve mutluluk duyduk. 


     1988 yılında liseden mezun olarak ayrıldığım Trabzon’a 31 yıl sonra tekrar geri döndüğümde de birçok arkadaşa sosyal medyadan ulaşarak uzun yıllar sonra görüşme imkanı bulduk. Bu kez lise yıllarındaki folklor ekibindeki arkadaşlarla tekrar bir araya gelip görüşmek, birlikte yine horon oynamaya karar verdik. 4-5 gün gibi kısa süre içerisinde ekipteki çoğu arkadaşa ulaştık. Birçoğu Trabzon dışındaydı. Bayram nedeniyle Trabzon’da bulunan arkadaşlarla birlikte yaklaşık 12 arkadaş, folklor hocamız Ali Kemal Ağabeyimizin Maçka’da bulunan tesisinde buluştuk. Folklor koordinatörü Tarih öğretmenimiz Mustafa Bayram Hocamızın da bizimle birlikte olmasından büyük mutluluk duyduk. Buluşmamıza Almanya’dan, İzmir’den, İstanbul’dan, Samsun’dan katılan arkadaşlar da vardı. 33 yıl sonra birbirimizi görünce bazen ismimizi söyleme gereği duyduk. Kahvaltımızdan sonra kemençe sanatçımız eşliğinde 33 yıl önceki ekip olarak aynı horonu oynadık. Tabi bazı figürleri kısa geçtiğimiz gibi bazı figürleri de atladık. Yaş 50 civarı olunca o lise yıllarındaki horonu oynamak artık pek mümkün olmuyor. Daha sonra türküler söyledik, düz horon oynadık, Lise yıllarındaki ve folklor ekibindeki anılarımızı paylaştık. Uzun yıllar sonra karşılaşmış olsak da sanki hiç ayrılmamış gibi samimi, içten ve heyecanlıydık. Gelemeyen arkadaşlar çok üzüldüler. Önümüzdeki yıl daha önceden kararlaştıracağımız bir tarihte daha kapsamlı ve organize bir şekilde buluşmak üzere sözleştik.


     Folklor ekibimizin bu buluşmasını sosyal medya sayesinde başardık. Bazen günlük yaşantımıza gereğinden fazla girse de artık hayatımızın bir parçası gibi. Birçok düğünü, cenazeyi, etkinliği ilk önce sosyal medyadan öğrenmiyor muyuz?


     Ben de 12 yıl önce faaliyete geçirdiğim bu kişisel internet sitem ile yenilenen altyapısı sayesinde artık daha sıklıkla sizlere paylaşımda bulunacağım.


     Sağlıkcakla Kalın...Sizde Bir Yorum Bırakmak İster misiniz?

Ad Soyad
Email
Yorum


İsmail      27.10.2021

Herkesin devamlı kötü tarafından bahsettiği sosyal medya'yı, dostluk gibi önemli bir kavramdan bakıp güzel yönlerini yazınızda işlediğiniz için teşekkür ederiz. Güzel bakan güzel görür. Elinize sağlık.

Necati Akbulut   [email protected]    27.10.2021

Saygıdeğer Reisim,geçmişten geleceğe,güzel kalbinizle bir şekilde dokunduğunuz insanlarla çağın en kestirme iletişim araçlarından biri olan Sosyal Medya aracılığıyla samimiyetle ilgi ve alakanızı devam ettirmeniz takdire şayandır.Baki dostluklar temennisiyle Allah her daim yar ve yardımcınız olsun.

YAŞAR YILMAZ   [email protected]   27.10.2021

Eline sağlık aziz kardeşim... Dostluk dediğin güzel bir kitap Hava gibi Su gibi Ekmek gibi Vazgeçilmez bir tad Sonuna kadar dayanmak şart Dostluk dediğin eşsiz bir kitap Sevmediğin sayfaları varsa atla Sayfayı kökünden yırtmak şart mı... demiş bedri rahmi ... Uzun sağlıklı basarili ve çok sağlam.dostluklar kuracağım bir ömrün olsun... Biraz hastaydım.sayfani gordum..yazını okudum....iyi geldi... Sevgiyle kal ..

Aynur Ozdemir      27.10.2021

Yaş hele 50 nin üzerlerinde dahada eski dostluklar .arkadasliklar daha fazla aranıyor Sayın Başkanım Sağlıkla kalın yazınızı okuyunca eskilere gittim:bu arada Balikesirde unutulmaz isimlerdensiniz Saygilar

Fatma Aksoy   [email protected]    27.10.2021

Kalemine, yüreğine sağlık canım.Keyifle okudum.

Mehmet Kadıoğlu      27.10.2021

Değerli başkanım yazınızı okudum ve gerçekten de sosyal medyadanın doğru ve yerinde kullanımı çok önemli ve gerçekten büyük bir kolaylık ve nimet... Bu internet sitesini oluşturmuş olmanız sizin için büyük bir mutluluk kaynağı olduğu kadar bizim için de sizi tanımak ve geçmişte neler yaşamış olduğunuzu bugün ve yarın nasıl etkinlikler yaptığınız ve yapacağınızı da anlamak bilmek adına bizede artı bir heyecan katmış oldu... Dostluk arkadaşlık aile kavramlarının değerlerinin erozyona uğradığı günümüzde bu değerlerin hala yaşanıyor olduğu ve bundan dolayı hissedilen mutluluğu anlatmış olmanız hem bizlere hemde yeni nesillere de örnek olmasını diliyor selam ve saygılarımı sunuyorum...

Orhan MOL      27.10.2021

Fatih bey,Sosyal medyayı farklı açıdan olumlu yönleriyle çok güzel anlatmışsın. Eline ve kalemine sağlık.

Nuri Bilal ÖZ      27.10.2021

Fikrinize sağlık Başkanım;sizin başkanlığınızda alınacak birçok ders, "yapılacak ise çok iş var.."

Bülent Balta   [email protected]    27.10.2021

Başkanım yazınızdan dolayı sizi kutluyorum.gecmise eski arkadaşlara olan özlem hatıraları konuşmak ne güzel bir duygu daha geçen buluşup sohbet etmiştik o yıllara döndük inşallah tekrarlarız . başarılarının devamını diliyorum güzel kalpli arkadaşım...

Muhsin Kartalmış      27.10.2021

Değerli başkanım yazınızı okuyunca kafamda şu düşünce canlandı. Yazı tamamen vefanın önemli olduğu kanısına vardırıyor insanı. Bu da sizin vefalı biri olduğunuzu gösteriyor. Bir de farklı bir bakış açısı olmuş. Sosyal medyanın iyi kullanımla nelere kadir olacağı ile ilgili...Toplumsal değerlerin yok olmaya başladığı bu dönemde benim kanaatim bu tür yazılarınızı çoğaltmanız toplum açısından iyi olur. Olumlu bir yazı olmuş. Sağolun...

M. Tahsin KALAYCI   [email protected]   27.10.2021

Lise yılları, paylaşılan sosyal süreçler, kişiliğimizin, geleceğimizin oluşmasında önemli bir basamağı teşkil ediyor. Saygı, sevgi, güven ve dostluğun kayıtsız olduğu yıllara ve bu duyguları paylaştığımız dostlarımıza ve dostlarınıza selam olsun. Yazılarınızı bekleyeceğiz sayın başkanım. Hayırlı olsun. Manisa'dan Selam ve saygılarımla M. T. Kalaycı- Manisa

Zeki revi   [email protected]   27.10.2021

Yüreğinize sağlık başkanım.Çok güzel yazmışsınız.Aynı jenerasyonun çocukları olduğumuz için bir bakıma kendimi buldum bu yazıda(folklor yönü hariç).Yüreğine sağlık.

Levent Kocaman   [email protected]   27.10.2021

3 yıla yakındır sizi takip ediyor ve alkışlıyorum, yüreğinizi ortaya koymaya devam ediyorsunuz, inanız ki bizlerde yıllarca bunun için gayret gösterdik, Gençlere, Topluma ve Sevgiye hasret kalmış yüreklere örnek olmak iyiliklerin en büyüğüdür, saygı ve hürmetlerimle...

Atilla İmamoğlu   [email protected]   27.10.2021

Değişen telefon numaralarından bahsettiğiniz bölümde, aklıma evlerimizde ve genellikle telefonların yakınında bulunan Altın Rehber'ler geldi. Ne güzel ve sıcak günlerdi. Paylaşım ve yazılarınızın takipçisi olacağım. Saygılarımla.

Aydın gülbahar   [email protected]   27.10.2021

Hayatında başarıyı hedef yapan girdiği her işte başarılı olmak için gecesini gündüzüne katan çok değerli bir insansınız Sizin gibi bir ardaşa sahip olduğum ve sizinle tam 6 yıl yatılıda beraber zaman geçirdiğim için çok mutluyum gururluyum İyiki sizi tanımışım

Ahmet Kadıoğlu   [email protected]   28.10.2021

Her siyası düşünceye saygı duymaklaberaber,hiçbir siyası düşünceyi böyla sitellerde başkalarına empoze etmeden,fayda temin edecek eleştirilere ve yorumlara hep hayatım boyınca taraf olmuş birisi olarak sitenizde yer almaktan gurur duyacağımı belirtmek ister,sevgilerimi sunarım...

İbrahim Güler   İts [email protected]   28.10.2021

Sosyal medyanın kullanımının faydalı yönüne vurgu yapmışsınız.mesleki alanınızın dışında vefa ve dosluga dayalı tarafını ön plana cikarmissiniz.bunu sizin yaşamınızda görüyoruz .makam ve tevazuyu birleştirebilir nadir bir kisiliksiniz.yazilarinizi takip edeceğim zevkle.tebrikler.

Zihni gür   [email protected]    28.10.2021

Sayın başkanım,sizin hem bir hemşehriniz olarak,hem de Türkiye nin değişik illerinde ayrı ayrı 3 farklı illerinde toplamda 15 yıla yakın süre görev yapma şerefine nail olduk.bu süre zarfında çok güzel unutamayacağınız günlerimiz,yillarimiz geçti.bir aile gibi alduk.sizin renkli kişiliğiniz cana yakinliginiz iyilik severliginiz bildiğim özelliklerinizen bazilari sadace.sizinke dünya var olduğu sürece ailece görüşmeye devam edeceğim.kalbimizde yeriniz hep farklı yerde.Allah yolunuzu ve bahtinizi hep açık etsin. Allah'a emanet olun ??

İbrahim Erdinç      28.10.2021

Sosyal medyanın en güzel yanı sevdiklerimizi değer verdiklerimizi yeri geliyor gündemi akışı takip ediyor paylasimalarda ve yorumlarda her an berabermisiz gibi oluyor.. Degerli Başkanım Kuvayı Milliyenin şehri Balıkesir'den Aziz Trabzon'a güzel insanlara sevgi ve selamlar

Hasibe Usta      28.10.2021

Çok güzel bir yazı, tebrik ederim kardeşim. Ruhumuza iyi geldi, kalbimize dokundu, değerlerimizi hatırlattı. Gelecek yazılarını sabırsızlıkla bekliyorum.

Mehmet uzun   [email protected]    28.10.2021

Cok guclu cok buyuk ailemiz var sizi tanidigim icin baskanim mutluyum gorusmek uzere sagli olun mutlu olun

Zehra İmamoğlu   [email protected]   28.10.2021

Ömer ile birlikte okuduk. Duygularını çok güzel kaleme almışsın. Grupta olmasak bile geçmişe yolculuk ettik. Yüreğine , kalemine sağlık.

Halil Aksoy      28.10.2021

İyi düşünmüş, güzel değerlendirme fırsatı bulmuşsun. Tebrikler ..

Ferdi Baba      28.10.2021

Kalemine ve yüreğine sağlık. Dostluğu ve samimiyeti, özlemi sosyal medya ile çok güzel anlatmışsın dayım. Sevgi ve sağlıcakla kal.

Hüseyin Emin      28.10.2021

Ayrancı / Karaman Hakimliği, 1997-2020 Burası 2020 yanlış başkanım , 2002 olacak sanırım , Allah yardımcınız olsun

Hasan Abanoz   [email protected]   28.10.2021

Sayın Başkanım elinize yüreğinize sağlık keyifli bir yazı olmuş teşekkür ederim

Yahya DEMİR      28.10.2021

Başkanım, yazınız çok güzel ve samimi lakin sosyal medya bu denli gerçekçi değil. Yazınızda bahsettiğiniz gibi güzel yönleri var; sosyal medya sayesinde bugün olan bir olayı ya da eskiye dönük ne varsa anında ekrana bilgi olarak yansıyor evet ama "ne varsa eskilerde vardı" sözü hemhal oluyor. Saglicakla kalin.

Muhammet likoğlu      28.10.2021

Tek kelimeyle mükemmel bir insan fatih bey

Yusuf Ziya Çelikoğlu      28.10.2021

Kıymetli hemşehrimi Balıkesir’de tanıma imkanı buldum çok iyi bir dost mütevazi kişiliği ile çok değerli bir insan. Rabbim yolunu açık etsin düzel İnsan

İsa Kalaycı   İ[email protected]   28.10.2021

Yüreğine sağlık ömrüne bereket kıymetli hakimim

Zekeriya Erdoğan      28.10.2021

Elinize emeğinize sağlık başkanım çok güzel özetlemişsiniz başarılarınız hep daim olsun selamlarımla...

Soner Ayar   [email protected]    28.10.2021

Harika yazı, emeğine sağlık. Folklor kursuna gittiğini şimdi öğrendim. Aslında horon oynamandan belliydi zaten. En güzel günler sizlerin olsun, kal sağlıcakla.

Erkan AKSOY   [email protected]   28.10.2021

İnsan ilişkilerinin hayatın koşturmasından uzaklaştığı dönemde gerçekten dost ve akrabanın kıymetini anlatan bir açıklama olmuş. Teşekkürler

Erkan Gokmenoglu   [email protected]   28.10.2021

Eline emegine saglik. Guzel bir yazi olmus. Sosyal medya bizim gibi eskileri bir araya getirirken maalesef yenileri birbirinden uzaklastiriyor. Ama bardagin dolu tarafini gormek en iyisi. Saygilar

İdris kaya      28.10.2021

Tebrikler başkanım. Kaleminiz çok akıcı. Sıkılmadan okudum. Saygılar ve sevgiler hatay dan

M.Salih ARIK   [email protected]   28.10.2021

Sosyal medyanın mutluluğa sebep olan yönü cok kıymetli bir sonuç olmuş. İnşallah hep mutluluklara sebep olur.

Nevzat Yılmaz   [email protected]   28.10.2021

Değerli Fatih bey kardeşim, Toplumsal duyarlılığa katkı koyan her düşünce isabetlidir. Özverili tavrınız ve yapınızla yaptığınız paylaşımınız için teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum. Selam ve sevgiler.

Volkan canalioğlu   [email protected]   28.10.2021

Sevgili Baba Dostum, yazınızı ve içeriğindeki anılarınızı bir solukta okudum. İnsanlar yaş alınca(yaşlanınca değil??) geçmişi, geçmiş güzel arkadaşlarını özlemle arıyor. Sizde bu bağlamdaki dostluk anılarınızı çok güzel bir şekilde yüreğinizden geldiği gibi kaleminizden yazıya döktünüz. Tebrikler. Rahmetle andığım Aslan abim iyi ki sizin folklara gitmenizi istemiş. Sizin Horon oynadığınızı da bir gecede izledim. Formunuzdan bir şey kaybetmediniz ????sağlıkla kalın ve yazmaya devam ediniz. Dostluk güzeldir.

Mehmet Çakır      28.10.2021

Syn başkanım elinize yüreğinize sağlık.cok güzel bir bir yazı olmuş.Sosyal medyanın bilinçsizce kullanılmadığı taktirde,sosyal medya sayesinde haber – bilgiye ulaşmak çok kolay ve hızlı hale geldi.bireyler birbirleriyle sohbet edebilir, paylaşımlarda bulunabilirler.Dusuncelerinize aynen katılıyorum.Yüreğine, kalemine sağlık.

Rabia Karaahmet      28.10.2021

Bana göre,sosyal medya kişınin kendini ifade etme ozgurlügunu yaşadigi muhtesem bir platform,..

tahsin akyüz   [email protected]   28.10.2021

değerli kardeşim paylaşımınızı çok beğendim rahmetli babanıza da iyi tanırdan Allah mekanını cennet eylesin abin Hüseyin beyle okul zamanında çok iyi görüşüyorduk sizden bana bahsetmişti Datça’ya tatile geldiğimde orada olduğunuzu biliyordum size uğradım yalnız yoktunuz yani yerinizde yoktunuzBu tür paylaşımlarınızı takdirle karşılıyor sizinle hemşerim olarak gurur duyuyorum çalışmalarınızda da başarılar diliyorum sevgili kardeşim

Mustafa kalaycioglu      28.10.2021

Basarilarinin devamini dilerim

Öner Kandemir      28.10.2021

İnsan hayatında sosyal aktivite hobiler olmalı ki yaşamımız güzelleşsin Maçka dan saygılar sevgiler

Sezai ÇALIK   [email protected]   28.10.2021

Fatih bey, yazınızı baştan sona akıcı bir şekilde okudum. Aynı yaş gününün bir insanı olarak duygularımıza tercüman oldunuz. Sosyal medyayı çok iyi özetlediniz. Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığı malum. Bu anlamda kullanmaya devam diyorum. Ben de folklörle geçmişte uğraşan bir kişi olarak sizin de ilgilenmeniz çok güzel. Hangi mesleği icra ederseniz edin sosyal, aktif ve tempolu bir hayatın bizi yaşama daha bağladığını düşünüyorum. İyi bir organizatör ve azimli bir kişiliğinizin olduğunu da söyleyebilirim. Sonuç itibarı ile yazınız mükemmel. Elinize sağlık. Selamlar

Ahmet Armutcu   [email protected]    28.10.2021

Hayatımızın olmasa olmazi olan ve her şekilde olumsuz yanlarından dert yandigimiz sosyal medyanın iyi taraflarını çok güzel ozetlemişsiniz. Dostluk ve vefa duygularının kaybolmaya başladığı bu zamanlarda hatırlatıcı bir yazı olmuş emeğinize yüreğinize sağlık

Eyüp Kara      28.10.2021

Elinize sağlık Başkanım, geçmişten günümüze uzanan ve keyifle okunan bir yazı olmuş.

Tarık KUBUR   [email protected]   28.10.2021

Baskanim hiç sosyal medya konusuna girmiyorum bu tıpkı bıçağın kullanım alânı ve amacı ile alâkalı.......mutlaka bir kitap, roman cikarmaniz artık boynunuza farz olmus??siyasi olarak görmüş oldugunuz olaylar toplumun gelişimi ,dönüşümü yıllar sonra elde edilen bazı değerlerin tekrar kazanımı,kişisel ozgurluklerin dini inanç kılık kiyafet vs.her sey dahil olmak üzere ..bunun yanında gücün yanında olanların,çoğu beldede şehirde görmüş olduğumuz gibi aslinda amaçlarının dava olmayıp güçten nasiplenmek adına yaptıkları yanlışlıklar ki; en basit ifadeyle anlatmaya çalıştım...yaptiklari kifayetsiz davranışları perdelemeye çalışmaları vs.gibi...yahut geçmişten bugüne yaşamış olduğunuz tecrübeleri,ülkemin değişik coğrafyalarında edinmiş olduğunuz izlenimleri kimi zaman bir roman kimi zaman bir deneme tadında yazmanız dileğiyle ...zirâ yazı anlatım diliniz uslûbunuz akıcı berrâk sade ve okuyana duyguları hissettiren yaşatan bir tarzda...bir roman bir hikaye belki bir kısa yazi yada deneme dahi kaleme alsanız okuyucuya duygularınızın yazı diliyle bir tad vereceği aşikâr...(ben sosyal medya yararlı mi faydali mı konusuna pek girmedim zirâ başta da belirttiğim üzere bıçak misâli..)Baskanim Balıkesirden selâm ve Saygılarımla.. Sn.Hakan Usta Müdürüme de en içten sevgi saygı ve selamlarimla..ALLÂHA EMANET OLUN)

Selçuk İMAMOĞLU   [email protected]    29.10.2021

Hayatımızın her alanına giren sosyal medya kullanımı gerçek dışı sanal bir yaşama döndüğü çağımızda gerçekten güzel işlere de yaradığını görmek mutluluk verici. Kaybolan zamanı geri getirip kaybolmaya yüz tutmuş dostlukları geri getirme çabası ancak senin gibi güzel insanlar sayesinde oluyor Fatih Ağbi

Orhangazi Genç   [email protected]    29.10.2021

Elinize ve yüreğinize sağlık.

Şenol polat   [email protected]   29.10.2021

Kalemine sağlıklı

Kamil olgun   [email protected]   31.10.2021

Zevkle okudum yorumunuzu hatta ortaokul yıllarına hatıra defteri tuttuğumuz, mektupla özlemlerimizi giderdiğimiz o güzel yıllara indim geldim. Sosyal medya ile iletişim kurmak, haberleşmek çok daha kolay. Paylaşımlarımızı içimizden geldiği gibi yaparsak, ayni zamanda yaşarız, kültürümüzden kopmamış oluruz diye düşünüyorum başarılı olduğunuzu biliyorum başarılarınıza başarılar katmanız dileğiyle selamlar sevgilerle kalın.

Mehtap Bozoğlu   [email protected]   05.11.2021

Çok güzel bir yazı olmuş. Eline emeğine gönlüne sağlık. Çok güzel bir anı oldu benim için 33 yıl sonra halk oyunu ekibi arkadaşlarımla bir araya gelmek. Gelemeyen ulaşamadığımız arkadaşlarımızın da olduğu bir günü yine planlayıp bir araya gelmek dileğiyle.

Osman Şirin   [email protected]   05.11.2021

Değerli arkadaşım buluşmamızı organize eden arkadaşlara sizin sayenizde bir kez daha teşekkür ediyorum Ayrıca buluşmamızda yaşadıklarımızı çok güzel bir dille anlatmışsınız İnşallah daha sık buluşmalar olması en büyük temennimGörüşmek üzere sağlıcakla kalın Saygılarımla

Mustafa Bayram      06.11.2021

Çok güzel bir yöntemle hayatı sevdiklerinizle paylaşarak iliklerinize kadar hissederek yaşamak size çok çok yakışıyor Fatih’ciğim. Sizlerle ve tüm öğrencilerimle gurur duyuyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.

sevim tufan      06.11.2021

ben bu buluşmaya katılamadım. çok üzgünüm. ama seneye mutlaka orda sizlerle olmaya çalışacağım. mümkünse tarihleri şimdiden ayarlamak çok iyi olur. benim gibi trabzon dışında yaşayan ve çalışanlar için önemli. ben genelde ramazan bayramlarında trabzonda oluyorum. bu yıl da aynı şekilde allah izin verirse orda olacağım. 5 mayısda da yeğenimin düğünü olacak. mümkünse bu buluşmayı 6 ya da 7 mayıs günü yapabilirsek sizlere minnettar olacağım. şimdiden teşekkürler. bu arada yazınız tam olarak duygularıma tercüman oldu. yüreğinize ve güçlü kaleminize teşekkürler

Ali KemalKucukosmanoglu pala dayı      13.11.2021

Ihtına ıie yazını okudum duyguianmamak elde degil sızınle gurur duymakda ne kadar haklı oldugumu anladım ellerine gonulune saglık onumuzdekı yıl nasıp olursak eksiksiz buluşmak dileğiyle eyvallah demeden mesleğinde başarılar diler. gozlerinden opuyorurum.